Haber

Katar’ın yeni başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani oldu

Körfez ülkesi Katar’da yönetim kademesinde değişikliğe gidildi.

Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamed Al Thani, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Thani’yi yeni görevine atadı.

Emirlik Mahkemesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Katar Emiri Şeyh Tamim, Başbakan ve İçişleri Bakanı Şeyh Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Thani’nin istifasını kabul etti.

Katar’ın yeni başbakanı

Katar Emiri, ülkenin yeni başbakanı olarak Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani’yi atadı.

Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani’nin Dışişleri Bakanı olarak görevine devam edeceği belirtildi.

resmen göreve başladı

Şeyh Halid bin Halife bin Abdülaziz’in istifasıyla boşalan İçişleri Bakanlığı görevine Buyruk Pir Tamim’in kardeşi Khalifa bin Hamed bin Khalifa Al Sani getirildi.

Ülkenin yeni Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani, Katar Emiri Şeyh Tamim’in huzurunda yemin ederek resmen göreve başladı.

Diğer isimler yerlerini korudu

Başbakanın aynı zamanda İçişleri Bakanlığı görevini de ilk kez üstlendiği Katar’da bu yeni kabine ile bu kadrolara farklı isimler atandı.

Üç kadın bakanın da aralarında bulunduğu kabinedeki diğer isimler görevlerinde kaldı.

Al Sani’nin görevleri

Katar’ın yeni Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani, 27 Ocak 2016’da Dışişleri Bakanlığı’na, 15 Kasım 2017’de de Başbakan Yardımcılığına atandı.

Gözden kaçırma Katar Emiri Al Sani’den deprem mesajı: Türkiye’nin çabalarını desteklemeye davet ediyorum Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu